فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 - 7010

فیلم آموزش نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 یا همان تحلیل سیستم های انرژی الکتریکی ویژه داوطلبان کنکور ارشد برق کلیه گرایش ها شامل 10 ساعت طرح درس طبقه بندی شده بدون نیاز به مرجع مطالعاتی دیگر توسط استاد صابر ارائه می‌شود. آی دی تلگرام استاد صابر: HosseinSaber@

person-add 138 نفر
10/5 ساعت
1 روز ضمانت بازگشت وجه
480,000 تومان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : فیلم آموزشی
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

مشخصه‌های فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم‌های قدرت

فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1 از جمله فیلم‌های آموزشی کنکور برق  گرایش قدرت  است . این دوره مختص کسانی است که تا به حال موفق نشدند درس بررسی سیستم های قدرت را مطالعه کنند و یا در این درس از تسلط خوبی برخوردار نیستند بسیار مناسب خواهد بود. همچنین برای داوطلبانی که این درس را مطالعه نمودند (به صورت فیلم آموزشی و یا کتاب های تست) و اکنون بدنبال جمع‌بندی کامل این درس هستند بسیار توصیه می‌شود.

آیا غیر از فیلم آموزشی بررسی سیستم‌های قدرت به منبع دیگری نیاز داریم؟

در کتاب‌های مرجع مفاهیم معمولاً به صورت سخت و سنگین بیان می‌شوند که در این دوره سعی کردیم همه مفاهیمی که برای حل سوالات در این درس نیاز دارید را با زبان و بیانی ساده و به دور از پیچیدگی های غیر ضروری توضیح دهیم. همچنین بزرگترین ضعف و ایراد همه کتاب های مرجع و کتاب‌های تست مربوط به این درس حجم زیاد و اضافه گویی آن‌ها است که وقت داوطلب تلف می‌شود. در این دوره مدرس فقط بر روی مفاهیم و نکات مهم تمرکز می‌کند و موجب می‌شود در زمان کمتر از یک هفته به سطح آمادگی بسیار بالایی در این درس دست یابید. 

درس بررسی سیستمهای قدرت 1 در آزمون کارشناسی ارشد برای گرایش قدرت ضریب 4 و برای گرایش کنترل ضریب 2 دارد و برای دیگر گرایش ها ضریب 1 دارد. از این رو برای داوطلبان گرایش قدرت جزو دروس اجباری و برای داوطلبان گرایش کنترل نیز جزو دروسی میباشد که می‌تواند برای تضمین رتبه 1 و یا 2 رقمی بسیار کارساز باشد. همچنین در آزمون دکتری گرایش قدرت این درس جزو دروس تخصصی آزمون است.

کسانی که تا الان هیچ مطالعه ای در این درس نداشتن و پایه چندان قوی هم ندارند، میتوانند در این دوره شرکت کنند و چقدر برایشان مفید خواهد بود؟

بله مطمئناً یکی از اهداف گروه لایوآموز برای برگزاری چنین دوره‌هایی برای داوطلبانی است که موفق نشدند تا به حال در این درس مطالعه ای داشته باشند و میخواهند در زمان نسبتاً اندک باقی مانده آمادگی‌ شان را بالا ببرند. 

با توجه به اینکه زمان کل دوره حدود 10/5 ساعت است پیش‌بینی می‌شود طی کردن کامل این دوره حدود 21 ساعت از داوطلب زمان ببرد که اگر روزی 3 ساعت به این دوره اختصاص داده شود در یک هفته به مباحث ارائه شده در این دوره مسلط میشوند.

سرفصل‌های فیلم آموزشی نکته و تست بررسی سیستم های قدرت 1

  •  فصل اول: مفاهیم اساسی سیستمهای قدرت
  • فصل دوم: پارامترهای خط انتقال
  • فصل سوم: مدل و عملکرد خط انتقال
  • فصل چهارم: پخش بار
  • فصل پنجم: شبکههای توزیع
  • فصل ششم: پخش بار اقتصادی

تمرکز اصلی این دوره بر روی سه فصل اول می‌باشد. با این حال مفاهیمی که در این دوره بیان می‌شود را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:
در فصل اول (مفاهیم اساسی سیستمهای قدرت) مفاهیم انواع توان در شبکههای قدرت، شبکه های تکفاز و سه فاز و توان اکتیو و راکتیو انتقالی بین دو باس توضیح داده میشوند. 
در فصل دوم (پارامترهای خط انتقال) محاسبه اندوکتانس و کاپاسیتانس (ظرفیت خازنی) خط انتقال تکفاز و سه فاز، مفاهیم باندل کردن، ترانسپوز کردن و همچنین اثر زمین توضیح داده میشوند. 
در فصل سوم سه گروه از خط انتقال یعنی خط انتقال کوتاه، متوسط و بلند توضیح داده میشوند و ماتریس انتقال هر نوع خط بیان میشود. در ادامه این فصل مفاهیمی مانند ثابت فاز، امپدانس مشخصه خط، سرعت موج ولتاژ در خط انتقال، انعکاس در خط انتقال و همچنین جبران سازی خط انتفال تشریح می گردند. 
در فصلچهارم نیز روش بدست آوردن ماتریس ادمیتانس، حل مسئله پخش بار با روشهای گاوس-سایدل و روش پخش بار DC توضیح داده میشوند. 
در فصل پنجم نکات و مفاهیم مربوط به شبکههای توزیع در حد نیاز داوطلب توضیح داده میشود و در پایان در فصل ششم پخش بار اقتصادی بین چند واحد نیروگاهی تشریح میگردند.

بیشتر
کمتر
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (1)

سلام در جزوه ها چرا نوشته های خود استاد قرار نداره؟

با سلام. جزوه ها به صورت خام در اختیار شما قرار گرفته و
پیشنهاد میکنم جزوه های خام رو پرینت بگیرید و با دیدن دوره جزوه رو کامل کنید.

مشاهده بیشتر