آموزش رایگان الکترونیک-دیود

در این آموزش، ابتدا مفاهیم اولیه مداری را آموزش میدهم و سپس ساختار نیمه هادی را به روش کاملا ابتکاری یاد خواهید گرفت پس از این، دیود را از ساده ترین مدل تشریح میکنم تا واقعا مفهومی با عملکرد دیود آشنا بشوید.

person-add 427 نفر
8 ساعت
رایگان
زمان برگزاری کلاس آنلاین : آفلاین - فیلم آموزشی
برای مشاهده کامل دوره لطفا وارد حساب کاربری خود شوید
معرفی استاد توصیه استاد توضیحات و سرفصل‌ها

اهمیت مبحث دیود در درس الکترونیک

دیود دروازه ورود به علم الکترونیک و دنیای نیمه هادی است. معمولا دانشجویان الکترونیک این مبحث را به دلیل نبود منابع آموزشی مناسب به خوبی یاد نمیگیرند و باعث میشود مباحث دیگر الکترونیک را هم به دلیل اینکه این مبحث را به خوبی یاد نگرفته اند با ضعف مواجه شوند. در این دوره استاد توسلی سعی کرده اند با حرفه ای ترین متد های آموزشی که در هیچ منبع و کتابی شما آنها را پیدا نخواهید کرد به شما نحوه آموزش درست این مبحث را یاد بدهند. 

معرفی دوره آموزش دیود الکترونیک

ابتدا پیشنیاز های مدارالکتریکی این درس به شما آموزش داده خواهد شد و سپس وارد دنیای نیمه هادی میشوید و ابتدا به صورت تشریحی دیود را آموزش میدهند و با مثال های تشریحی مفهوم دیود را یاد خواهید گرفت سپس با حل تست های فراوان نکات و تکنیک های تحلیل سریع مدارات دیودی را به شما آموزش خواهند داد. 

پس از این دوره تضمین میشود از پس تمام سوالات الکترونیک دیودی بر خواهید آمد!

کیفیت آموزشی فیلم الکترونیک 

یکی از دروسی که استاد توسلی به خاطر تدریس آن شهرت دارد همین درس الکترونیک1 و الکترونیک 2  است و می‌توان گفت سبک آموزش الکترونیک ایشان در ایران حرف اول را می‌زند. گواه حرف ما مشاهده نمونه جلسات و نظرات دانشجویان ایشان است.

ایشان با صبر حوصله فراوان از پایه با فرض اینکه دانشجو هیچ اطلاعاتی از برق  و مدار ندارد همه چیز را موشکافانه به صورت مفهومی تدریس می‌کنند و با حل تست فراوان تمام مطالب را  برای شما آشکار خواهند کرد.  مثلا برای آموزش دیود و ترانزیستور از شبیه سازی مدار با جریان آب استفاده می‌کنند که خیلی جالب و منحصر به فرد است.

سرفصل های فیلم آموزشی الکترونیک 1

تمام سرفصل های الکترونیک 1 برای آزمون های کنکور، استخدامی و امتحانات دانشگاه به صورت تشریحی و تستی پوشش داده شده است.

 • آموزش پیشنیاز های مداری برای درس الکترونیک
 • مقدمه نیمه هادی ها
 • معرفی دیود و مدل آب برای آموزش دیود
 • مدارات دیودی
 • روش ابتکاری برای تحلیل مدارات دیودی
 • روش ابتکاری برای تحلیل مشخصه انتقالی مدارهای دیودی
 • سیگنال کوچک دیود
 • مدارات چندبرابر کننده ولتاژ
 • مدارات برش 
 • پل های دیودی 
 • معرفی دیود زنر
 • مدل آب برای معرفی زنر
 • تحلیل مدارات زنر

در دوره آموزش رایگان الکترونیک دیود ابتدا مفاهیم اولیه مداری را آموزش میدهم و سپس ساختار نیمه هادی را به روش کاملا ابتکاری یادتون میدم (این موضوع در کنکور ازش سوال نمیاد ولی همه باهاش مشکل دارن) پس از این دیود را از ساده ترین مدل تشریح میکنم تا واقعا مفهومی با عملکرد دیود آشنا شوید. مشکلی که شما در تحلیل دیود دارید اینه که نمیدونید دیود ها در یک مدار در چه ناحیه ای کار میکنند و همیشه فرض های غلطی در نظر میگیرید و وقت خودتون را با فرض غلط هدر میدید به همین خاطر روش مفهومی برای تشخیص ناحیه کار با کمترین فرض ممکن بهتون یادم میدم. مشکلی دیگه ای که دارید اینه که شما از مشخصه انتقالی میترسید من ابتدا تشریحی و مفهومی تکنیک بدست آوردن مشخصه انتقالی را یادتون میدم سپس در تست ها شما را با روش رد گزینه آشنا میکنم و تمام تست های مشخصه انتقالی را با رد گزینه های غلط حل می کنم.

بیشتر
کمتر
لیست فیلم‌ها جزوات کل دوره رفع اشکال

chaproom
نظرات
ایجاد نظر جدید

نظرات شما (3)

سلام استاد
بقیه پارت ها رو قرار نمیدین؟

سلام استاد اگه میشه کل این مبحث رو رایگان کنید 🙏🙏

الان که هیچی نیس اینجا که...

سلام به زودی قرار خواهد گرفت

مشاهده بیشتر